  • NX5032GA-40.000M-STD-CSU-2
NX5032GA-40.000M-STD-CSU-2
advertisement
Manufacturer No:
NX5032GA-40.000M-STD-CSU-2
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX5032GA-40.000M-STD-CSU-2
Package:
2-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX5032GA-40.000M-STD-CSU-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NX5032GA
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±150ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm