  • NTR50T2050CTRF
NTR50T2050CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50T2050CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50T2050CTRF
Description:
FIXED RESISTOR NTR50(10 TO 500K) Series, Thin Film, 205Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50T2050CTRF
    2512
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    205Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V