  • NTR50B4642BTRF
NTR50B4642BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50B4642BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50B4642BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 46.4kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50B4642BTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    46.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C