  • NTR50A2431STRF
NTR50A2431STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50A2431STRF
HK JDW NO:
10881-NTR50A2431STRF
Datasheet:
NTR50A2431STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 2.43kOhm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50A2431STRF
  • Tolerance
    0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    2.43kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Technology
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C