  • NTR25C2610BTRF
NTR25C2610BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25C2610BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25C2610BTRF
Datasheet:
NTR25C2610BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 261Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25C2610BTRF
    2010
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    261Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C