  • NTR12C5R11CTRF
NTR12C5R11CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12C5R11CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12C5R11CTRF
Datasheet:
NTR12C5R11CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 5.11Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12C5R11CTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    5.11Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C