  • NTR12C1653CTRF
NTR12C1653CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12C1653CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12C1653CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 165kOhm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12C1653CTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    165kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C