  • NTR12B5491STRF
NTR12B5491STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12B5491STRF
HK JDW NO:
10881-NTR12B5491STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 5.49kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12B5491STRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    5.49kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C