  • NTR06T24R9BTRF
NTR06T24R9BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06T24R9BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06T24R9BTRF
Datasheet:
NTR06T24R9BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 24.9Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06T24R9BTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    24.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C