  • NTR06B1132CTRF
NTR06B1132CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06B1132CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06B1132CTRF
Datasheet:
NTR06B1132CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 11.3kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06B1132CTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C