  • NS12565T220MN
NS12565T220MN
advertisement
Manufacturer No:
NS12565T220MN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NS12565T220MN
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NS12565T220MN
Description:
FIXED IND 22UH 3.91A 37.2 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NS12565T220MN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2010
  • Series
    NS
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.8mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    3.91A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    37.2mOhm Max
  • Max DC Current
    4.87A
  • Frequency - Self Resonant
    12.5MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Case/Size Code
    4949
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    3.91A
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.85mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C