  • NS10165T6R8NNA
NS10165T6R8NNA
advertisement
Manufacturer No:
NS10165T6R8NNA
HK JDW NO:
782-NS10165T6R8NNA
Datasheet:
NS10165T6R8NNA
Description:
FIXED IND 6.8UH 5.22A 16.8 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NS10165T6R8NNA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±30%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
    1
  • Depth
    10.4mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    5.22A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16.8mOhm Max
  • Max DC Current
    6A
  • Frequency - Self Resonant
    20.7MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Case/Size Code
    4040
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    5.22A
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.85mm