  • NRZJ152M16V10X20TBF
NRZJ152M16V10X20TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRZJ152M16V10X20TBF
HK JDW NO:
10881-NRZJ152M16V10X20TBF
Description:
1500μF Capacitor 1500mA
Step5Bar-code shipping tag
NRZJ152M16V10X20TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    1500μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.24mA
  • Ripple Current
    1500mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    28 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20mm