  • NRWS222M16V12.5X20TBF
NRWS222M16V12.5X20TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRWS222M16V12.5X20TBF
HK JDW NO:
10881-NRWS222M16V12.5X20TBF
Description:
2200μF Capacitor 1100mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWS222M16V12.5X20TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    2200μF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Ripple Current
    1100mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    75 mΩ
  • Diameter
    12.5mm
  • Length
    20mm