  • NRWS221M16V6.3X11TBF
NRWS221M16V6.3X11TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRWS221M16V6.3X11TBF
HK JDW NO:
10881-NRWS221M16V6.3X11TBF
Description:
220μF Capacitor 240mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWS221M16V6.3X11TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Ripple Current
    240mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    550 mΩ
  • Diameter
    6.3mm
  • Length
    11mm