  • NRWA4R7M100V5X11F
NRWA4R7M100V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRWA4R7M100V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRWA4R7M100V5X11F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7μF Capacitor 20% 30mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRWA4R7M100V5X11F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.0141mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm