  • NRSZ221M100V16X25
NRSZ221M100V16X25
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ221M100V16X25
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRSZ221M100V16X25
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 1.1A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ221M100V16X25
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.22mA
  • Ripple Current
    1.1A