  • NRSZ152M10V10X22TBF
NRSZ152M10V10X22TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ152M10V10X22TBF
HK JDW NO:
10881-NRSZ152M10V10X22TBF
Description:
1.5mF Capacitor 20% 1.45A 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ152M10V10X22TBF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5mF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.15mA
  • Ripple Current
    1.45A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.20
  • ESR
    39 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Height
    22mm