  • NRSZ101M10V5X11TBF
NRSZ101M10V5X11TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ101M10V5X11TBF
HK JDW NO:
10881-NRSZ101M10V5X11TBF
Description:
100μF Capacitor 20% 190mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ101M10V5X11TBF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    190mA
  • Tan Delta
    0.19
  • ESR
    420 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm