  • NRSX681M10V8X15TBF
NRSX681M10V8X15TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSX681M10V8X15TBF
HK JDW NO:
10881-NRSX681M10V8X15TBF
Description:
NRSX 680μF Capacitor 365mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSX681M10V8X15TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSX
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.068mA
  • Ripple Current
    365mA
  • Tan Delta
    0.19
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    85 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Length
    15mm