  • NRSNE2I2J150TRF
NRSNE2I2J150TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRSNE2I2J150TRF
HK JDW NO:
10881-NRSNE2I2J150TRF
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRSNE2I2J150TRF
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Ultra Miniature
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.31W