  • NRSH560M80V8X11.5F
NRSH560M80V8X11.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRSH560M80V8X11.5F
HK JDW NO:
10881-NRSH560M80V8X11.5F
Description:
56μF Capacitor 462mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSH560M80V8X11.5F
  • Capacitance
    56μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Leakage Current
    0.0448mA
  • Ripple Current
    462mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    360 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Length
    11.5mm