  • NRSH330M80V6.3X11TBF
NRSH330M80V6.3X11TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSH330M80V6.3X11TBF
HK JDW NO:
10881-NRSH330M80V6.3X11TBF
Description:
NRSH 33μF Capacitor 112.14mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSH330M80V6.3X11TBF
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSH
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Leakage Current
    0.0264mA
  • Ripple Current
    112.14mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    570 mΩ
  • Diameter
    6.3mm
  • Length
    11mm