  • NRSG821M6.3V8X16F
NRSG821M6.3V8X16F
advertisement
Manufacturer No:
NRSG821M6.3V8X16F
HK JDW NO:
10881-NRSG821M6.3V8X16F
Description:
820μF Capacitor 597mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSG821M6.3V8X16F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    820μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.05166mA
  • Ripple Current
    597mA
  • Tan Delta
    0.22
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    56 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Length
    16mm