  • NRSA471M50V12.5X20
NRSA471M50V12.5X20
advertisement
Manufacturer No:
NRSA471M50V12.5X20
HK JDW NO:
10881-NRSA471M50V12.5X20
Description:
470μF Capacitor 20% 730mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA471M50V12.5X20
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    353mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    730mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Length
    20mm