  • NRSA220M63V6.3X11F
NRSA220M63V6.3X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRSA220M63V6.3X11F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRSA220M63V6.3X11F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% 100mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA220M63V6.3X11F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.79Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.04158mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm