  • NRSA102M63V16X31.5F
NRSA102M63V16X31.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRSA102M63V16X31.5F
HK JDW NO:
10881-NRSA102M63V16X31.5F
Description:
1mF Capacitor 20% Bulk 1.3A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA102M63V16X31.5F
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1mF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.89mA
  • Ripple Current
    1.3A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    16mm
  • Height
    31.5mm