  • NRS5040T4R7NMGKV
NRS5040T4R7NMGKV
advertisement
Manufacturer No:
NRS5040T4R7NMGKV
HK JDW NO:
782-NRS5040T4R7NMGKV
Datasheet:
NRS5040T4R7NMGKV
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.1A 37.7 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NRS5040T4R7NMGKV
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±30%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.9mm
  • Current Rating
    3.1A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    37.7mOhm Max
  • Max DC Current
    3.1A
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    3.3A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm