  • NRS5030T3R3MMGJ
NRS5030T3R3MMGJ
advertisement
Manufacturer No:
NRS5030T3R3MMGJ
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRS5030T3R3MMGJ
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NRS5030T3R3MMGJ
Description:
Quantity:
In Stock : 26242
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRS5030T3R3MMGJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Depth
    4.9mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm
  • Max DC Current
    3.6A
  • Frequency - Self Resonant
    36MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    3.6A
  • Case/Size Code
    1919
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    NR, S Type
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±20%