  • NRLR472M80V35X30SF
NRLR472M80V35X30SF
advertisement
Manufacturer No:
NRLR472M80V35X30SF
HK JDW NO:
10881-NRLR472M80V35X30SF
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 4.28A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLR472M80V35X30SF
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    89mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Leakage Current
    1.83957mA
  • Ripple Current
    4.28A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.25
  • Diameter
    35mm
  • Height
    30mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%