  • NRLMW472M63V30X40F
NRLMW472M63V30X40F
advertisement
Manufacturer No:
NRLMW472M63V30X40F
HK JDW NO:
10881-NRLMW472M63V30X40F
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 3A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLMW472M63V30X40F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
    Bulk
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    63mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Leakage Current
    1.63245mA
  • Ripple Current
    3A
  • Tan Delta
    0.2
  • Custom Capabilities
    4mm Leads Available as Option
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm