  • NRLM682M50V25X40F
NRLM682M50V25X40F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM682M50V25X40F
HK JDW NO:
10881-NRLM682M50V25X40F
Description:
6.8mF Capacitor 20% Bulk 3.85A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM682M50V25X40F
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    49mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.74929mA
  • Ripple Current
    3.85A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.3
  • Length
    40mm