  • NRE-SX330M10V5X7F
NRE-SX330M10V5X7F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SX330M10V5X7F
HK JDW NO:
10881-NRE-SX330M10V5X7F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NRE-SX 33μF Capacitor 20% 160mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SX330M10V5X7F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRE-SX
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    2mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.0033mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.2
  • ESR
    490 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm