  • NRE-S330M6.3V4X7TBSTF
NRE-S330M6.3V4X7TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRE-S330M6.3V4X7TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRE-S330M6.3V4X7TBSTF
Package:
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 38mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-S330M6.3V4X7TBSTF
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    Box
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Ripple Current
    38mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    12100 mΩ
  • Diameter
    4mm
  • Length
    7mm