  • NRE-S220M25V5X7TBSTF
NRE-S220M25V5X7TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRE-S220M25V5X7TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRE-S220M25V5X7TBSTF
Description:
22μF Capacitor 43mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-S220M25V5X7TBSTF
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    Box
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Ripple Current
    43mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    10600 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    7mm