  • NRE-L101M50V10X9.5F
NRE-L101M50V10X9.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-L101M50V10X9.5F
HK JDW NO:
10881-NRE-L101M50V10X9.5F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 220mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-L101M50V10X9.5F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.66Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Ripple Current
    220mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    9.5mm