  • NRE-JL332M25V16X25F
NRE-JL332M25V16X25F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-JL332M25V16X25F
HK JDW NO:
10881-NRE-JL332M25V16X25F
Description:
3300μF Capacitor 2344mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-JL332M25V16X25F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    3300μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.825mA
  • Ripple Current
    2344mA
  • Tan Delta
    0.18
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    21 mΩ
  • Diameter
    16mm
  • Length
    25mm