  • NRE-HW151M200V16X36F
NRE-HW151M200V16X36F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-HW151M200V16X36F
HK JDW NO:
10881-NRE-HW151M200V16X36F
Description:
NRE-HW 150μF Capacitor 403mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-HW151M200V16X36F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRE-HW
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Leakage Current
    0.625mA
  • Ripple Current
    403mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    2210 mΩ
  • Diameter
    16mm
  • Length
    36mm