  • NRE-HS331M25V10X9F
NRE-HS331M25V10X9F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-HS331M25V10X9F
HK JDW NO:
10881-NRE-HS331M25V10X9F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 310mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-HS331M25V10X9F
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.0825mA
  • Ripple Current
    310mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.18
  • Length
    9mm