  • NRC50J681TRF
NRC50J681TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC50J681TRF
HK JDW NO:
10881-NRC50J681TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 680Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC50J681TRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-R-5542D
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Voltage - Working
    200V
  • Length
    5mm