  • NRC50F4021TRF
NRC50F4021TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC50F4021TRF
HK JDW NO:
10881-NRC50F4021TRF
Datasheet:
NRC50F4021TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 4.02kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC50F4021TRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Rated Temperature
    70°C