  • NRC25J100TRF
NRC25J100TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC25J100TRF
HK JDW NO:
10881-NRC25J100TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 10Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 16000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRC25J100TRF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Published
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Rated Temperature
    70°C