  • NRC06J563TRF
NRC06J563TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06J563TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06J563TRF
Step5Bar-code shipping tag
NRC06J563TRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm