  • NRC06F9094TRF
NRC06F9094TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06F9094TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06F9094TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 9.09MOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC06F9094TRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    9.09MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    70°C