  • NRC04F8R25TRF
NRC04F8R25TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC04F8R25TRF
HK JDW NO:
10881-NRC04F8R25TRF
Datasheet:
NRC04F8R25TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 8.25Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRC04F8R25TRF
  • Resistance
    8.25Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%