  • NRB-XW331M200V16X40F
NRB-XW331M200V16X40F
advertisement
Manufacturer No:
NRB-XW331M200V16X40F
HK JDW NO:
10881-NRB-XW331M200V16X40F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 1.31A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRB-XW331M200V16X40F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.01Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Leakage Current
    0.77072mA
  • Ripple Current
    1.31A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    16mm
  • Height
    40mm