  • NRB-XW271M50V8X30F
NRB-XW271M50V8X30F
advertisement
Manufacturer No:
NRB-XW271M50V8X30F
HK JDW NO:
10881-NRB-XW271M50V8X30F
Description:
270μF Capacitor 870mA
Step5Bar-code shipping tag
NRB-XW271M50V8X30F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    270μF
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.135mA
  • Ripple Current
    870mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    610 mΩ