  • NNR470M25V6.3X11F
NNR470M25V6.3X11F
advertisement
Manufacturer No:
NNR470M25V6.3X11F
HK JDW NO:
10881-NNR470M25V6.3X11F
Description:
47μF Capacitor 20% 90mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NNR470M25V6.3X11F
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.65Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.04325mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm