  • NNR220M25V5X11TBF1F
NNR220M25V5X11TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NNR220M25V5X11TBF1F
HK JDW NO:
10881-NNR220M25V5X11TBF1F
Description:
NNR 22μF Capacitor 60mA
Step5Bar-code shipping tag
NNR220M25V5X11TBF1F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NNR
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    NON-POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0245mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    12060 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm