  • NMO200J101TRF
NMO200J101TRF
advertisement
Manufacturer No:
NMO200J101TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NMO200J101TRF
Package:
Conformal
Datasheet:
NMO200J101TRF
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Metal Oxide,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NMO200J101TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm